Co získáte s nerezovým zábradlím


Většina z vás bude mít doma v zásuvce kuchyňské linky nerezové příbory. Považujeme je za něco naprosto přirozeného a nikdo se nepozastaví nad tím, že krájí pokrm nerezovým nožem a nabírá jej do úst vidličkou, která je dostatečně pevná a za žádných okolností není pokryta vrstvou koroze. Nerezové příbory můžete zatížit mytím v kuchyňském dřezu vodou se saponátem, můžete je vkládat do myčky a přesto se tu neobjeví jediný drobný náznak koroze. To samé můžete očekávat od nerezového zábradlí. Lze jej zatížit ostrým Sluncem, deštěm, sněhem, jinovatkou a námrazou, a přesto zůstane stále stejné. Odolnost vůči korozi je jedním z hlavních důvodů, proč lidé dávají nerezovému zábradlí přednost před jiným řešením, ale není to důvod jediný.

zábradlí v domě

Kombinace nerezu a dřeva – samotná nerezová ocel působí poněkud chladně a v některých interiérech, například v nemocnicích, dokonce sterilně, proto se bytoví designéři a specialisté na výrobu schodišť a zábradlí orientují na kombinace nerezu a dřeva. Například zhotoví schodové stupně z masivu a doplní je nerezovým zábradlím s dřevěnými prvky.

nerezové zábradlí

Jednoduchá údržba – nerezové výrobky se velice snadno udržují čisté, a nemusíte nakupovat drahé saponáty, vystačíte s docela obyčejnou sodou a octem smíchaným s teplou vodou. Takto očistíte tento kov od zbytků mastného prachu a na závěr přeleštíte suchým hadrem nebo papírovou utěrkou.

Značnou výhodou nerezové oceli je bezúdržbovost z technického hlediska, to znamená není třeba žádný nátěr, penetrace, olejové potěry, broušení a jakékoli jiné úpravy povrchu. V podstatě se nerezového zábradlí nemusíte vůbec všímat. Můžete jej mít v interiéru i ve venkovním prostředí, můžete na něj nechat působit i agresivní chemikálie, například různá čistidla, a nerezová ocel vás nezklame. Nepleťte si ji však s ocelí chromovanou, která časem koroduje.